Захисна споруда №1 Чорнобильскої атомної електростанції: сучасний стан да досвід реальної експлуатації

Активісти ГО “Управління цивільного захисту” за підтримки ДСП ЧАЕС та ДАЗВ відвідали захисну споруду цивільного захисту №1 Чорнобильської атомної електростанції.

Захисні споруди Чорнобильської АЕС чи не єдині на території Україні, що реально експлуатувались в умовах радіоактивного забруднення, саме тому фахіці підприємства мають унікальний важливий досвід.

Оскільки аварія відбулась вночі, евакуація працівників до захисних споруд не проводилась. Лише згодом під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС захисна споруда використовувалась як зхищений пункт управління. Всі системи відпрацювали в штатному режимі, довелось лише декілька разів змінити фільтри-поглиначі ФП-300, що ввібрали критичний рівень радіоактивного пилу.

Одною з основних характерних особливостей даної захисної споруди є вигляд підлги. Під час ліквідації на взутті співробітників частково був занесений радіоактивний пил, тому під час останньої модернізації ЗС пдлогу було залито кількома шарами полімерів, що екранують випромінювання та легко миються.

Дворярусні нари для розміщення особовог складу в приміщеннях захисної споруди №1

 

Дозметричні прилади на фоні відкритих металоконструкцій гермотамбуру захисної споруди

 

Пункт управління захисної споруди №1 ДСП ЧАЕС

 

Кімната приточної вентиляції з розміщеними в ній фільтрами-поглиначами ФП-300

 

Дизель-генератор, що слугує для забезпечення захисної споруди електроенергією у випадку знеструмлення

 

Пункт передачі сигналу та табло рівня радіації

 

Запаси технічної води зберігаються окремо від запасів питної

 

Герметичні двері виходу з захисної сторуди

Нагадаємо, що захисні споруди існують і в Києві. Це спеціально, заздалегідь зведені та обладнані об’єкти що слугують для укриття робочої зміни підприємств-балансоутримувачів та найпростіші укриття для всіх верств населення, що знаходяться по всій столиці шляхи до котрих промаркеровані стрілочками по всіх районах Києва. Знайти найближче укриття можна на карті.

Нагадуємо, що найбільшим укриттям Києва є підземні споруди КП “Київський метрополітен”, що обладнані спецальними металоконструкціями-гермозатворами (про які ми вже писали), санвузлами у пегеронних тунелях та іншими об’єктами інфраструктури цивільного захисту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *